FAQ (Často kladené dotazy)
Prohlédněte si nejčastější otázky, na které se nás lidé ptají. Pokud vás zajímá něco, co zde není uvedeno, kontaktujte nás.
Obecné
Co Vzpomínkomat je a jak funguje? Vzpomínkomat je mobilní a webová aplikace fungující na principu adventního kalendáře. Pomocí webového rozhraní vytvoříte příběh složený z fotek a ke každé fotce napíšete text, který s ní souvisí. Tento příběh pak věnujete vybrané osobě, která si jej může prohlížet na webu nebo ve vlastní mobilní aplikaci. Každý den si zobrazí jeden dílek příběhu. Je to ideální dárek pro páry, rodinu a kamarády.
Musím Vzpomínkomat darovat jen jako adventní kalendář? Příběh můžete darovat buď ve formě adventního kalendáře od 1. do 24. prosince nebo si také můžete vybrat také variantu na 10, 20 nebo 30 dní, u které lze začátek nastavit libovolně. Příběh tedy můžete darovat i jako vánoční dárek nebo třeba na Valentýna.
Jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými typy příběhu? Existují základní dva typy příběhu - soukromý a veřejný. Soukromý příběh je určený pro jednu konkrétní osobu nebo menší skupinu vybraných lidí. Tento typ příběhu se hodí pro sdílení osobních vzpomínek a zážitků. Druhým typem příběhu je příběh veřejný. Ten je vhodný pro firmy, podnikatele, celebrity, umělce, sportovce, jednoduše kohokoliv, kdo chce oslovit široké publikum svých fanoušků nebo zákazníků.
Jak mohu vytvořit vlastní příběh? Příběh lze snadno vytvořit pomocí přehledného webového rozhraní. Vyplníte základní informace, svůj e-mail, zvolíte typ a rozsah příběhu a pak už stačí jen nahrát fotky a texty. Příběh nemusíte vytvářet naráz, můžete si jej rozpracovat, uložit a dokončit později. Až budete mít příběh hotový, stačí jej zaplatit on-line pomocí platební brány GoPay. Po dokončení platby vám vygenerujeme unikátní kód příběhu a instrukce, jak vytvořený příběh darovat vybrané osobě.
Kolik stojí vytvoření jednoho příběhu? Cena se liší podle typu příběhu (soukromý a veřejný) a také podle varianty (počtu dní). Soukromé příběhy lze vytvořit od 129 Kč, veřejný příběh s rozšířenými možnostmi pak začíná na 299 Kč. Do 31.12.2015 máme navíc speciální akci, kdy vám na druhý a každý další příběh dáme 50% slevu. Díky tomu můžete příběhů připravit hned několik a obdarovat všechny vaše blízké vlastním unikátním překvapením. Samotné vytvoření a uložení příběhu je zdarma, zaplatíte za něj až ve chvíli, kdy jej budete chtít někomu darovat.
Jak mohu příběh zaplatit? Veškeré platby probíhají pomocí platební brány GoPay. K dispozici je platba kartou, převod na účet a platba pomocí SMS. Celý proces platby je zabezpečený a spolehlivý. Po dokončení platby vám pošleme potvrzení o zaplacení a unikátní kód vašeho příběhu.
Jak mohu vytvořený příběh zobrazit? Příběh lze zobrazit zde na webu nebo pomocí vlastní mobilní aplikace. Ta existuje pro Android a iPhone. Příběh lze v aplikaci zobrazit zadáním unikátního kódu - příběh se stáhne do telefonu a lze si jej prohlížet i bez připojení k internetu. U každého příběhu lze zobrazovat dny v minulosti, dny v budoucnosti však nelze otevřít dokud nenastane jejich datum (nemůžete si tedy sníst všechny čokoládky dopředu :-) ).
Je možné příběh upravit i po uložení či zaplacení? Ano, nelze však měnit typ a rozsah příběhu poté, co jej uložíte - na začátku se tedy rozhodněte, kolik dní chcete ve vašem příběhu zobrazit. Ostatní informace týkající se vzhledu a obsahu jednotlivých dní lze měnit i po uložení či zaplacení příběhu. Kód příběhu se již nemění.
Získal jsem slevový poukaz - jak jej mohu použít a jaká je jeho platnost? Slevový poukaz můžete uplatnit poté, co dokončíte tvorbu příběhu. Vyplňte informace o příběhu, nahrajte fotky a texty a přejděte na souhrn objednávky. Zde se nachází pole pro zadání vašeho slevového poukazu. Zadejte kód a my vám na příběh aplikujeme danou slevu. Všechny poukazy platí do 31.12.2015 (není-li u poukazu uvedeno jinak).
Soukromý příběh
Pro koho je soukromý příběh určen? Prakticky pro kohokoliv. Nejčastěji je soukromý příběh využíván páry, kde jej jeden z partnerů věnuje tomu druhému jako originální romantické překvapení složené z jejich společných vzpomínek. Tento způsob je ověřený a mezi obdarovanými velice oblíbený. Soukromý příběh má však řadu dalších využití - lze jím překvapit sourozence, rodiče, potomky, nejlepší kamarády (kamarádky) nebo vaši partu, tým či kolektiv. Jednoduše kohokoliv, s kým vás pojí společné vzpomínky a zážitky.
Jak mohu vytvořený příběh darovat? Po dokončení a zaplacení příběhu vám vygenerujeme unikátní kód, pomocí kterého si příběh můžete zobrazit na webu nebo v mobilní aplikaci pro Android a iPhone. Obdarované osobě tedy stačí předat odkaz na web nebo odkaz na stažení aplikace a kód příběhu. Příběh v aplikaci lze po stažení prohlížet i bez připojení k internetu. Abyste váš příběh mohli darovat stylově, po vytvoření příběhu si budete moci stáhnout dárkový poukaz, který bude obsahovat návod jak příběh zobrazit. Tento poukaz stačí vytisknout a předat obdarované osobě. Celý příběh si navíc budete moci stáhnout i jako vzpomínku ve formátu PDF.
Může si někdo cizí prohlédnout můj příběh? Nemůže, pokud nezná váš unikátní kód. Proto si jej uschovejte a pošlete jej pouze lidem, kterým chcete váš příběh darovat. Bez tohoto kódu se k příběhu nelze dostat žádným jiným způsobem (není uveden v žádném seznamu).
Veřejný příběh
K čemu se hodí veřejný příběh? Úplně ke všemu. Opravdu, fantazii se meze nekladou. Nenechte se zmást názvem "Vzpomínkomat", obsahem příběhu může být cokoliv. Kromě vzpomínek například rady, tipy, recepty, doporučení, originální prezentace firmy či produktů, ročenka, výběr oblíbených fotek, prezentace umělecké tvorby...mohli bychom pokračovat donekonečna. Veřejný příběh lze využít k oslovení vašeho cílového publika, ať už to jsou fanoušci nebo zákazníci. Překvapení ve formě příběhu je novým netradičním způsobem, jak je potěšit a jak s nimi navázat komunikaci a rozvíjet vztah. Ukázky veřejných příběhů si můžete prohlédnout v naší knihovně. Pokud přesto váháte a nejste si jistí obsahem vašeho příběhu, napište nám na info@vzpominkomat.com a my vám poradíme s výběrem fotek a textů.
Jak se veřejný příběh liší od soukromého? U veřejného příběhu lze zadat více informací. Můžete nahrát své logo či úvodní fotku, zvolit si libovolný kód příběhu (pokud není obsazený) a přidat odkazy na váš web (či kamkoliv jinam). Veřejný příběh se navíc zobrazí v naší knihovně příběhů, takže si jej budou moci zobrazit nejen lidé, kterým váš příběh nasdílíte, ale také ostatní návštěvníci Vzpomínkomatu.
Firemní spolupráce, média
Rádi bychom o vás napsali článek či s vámi připravili rozhovor. Co máme udělat? Napište nám na mail spoluprace@vzpominkomat.com. Velice rádi vám poskytneme všechny potřebné informace a zodpovíme vaše dotazy. Můžeme se společně pobavit i o dalších formách spolupráce jako je například slevový poukaz na příběh pro vaše čtenáře.
Mám spoustu fanoušků a rád bych jim jako překvapení věnoval slevový poukaz na tvorbu příběhu. Je to možné? Ano, je to možné. Můžeme vám tyto poukazy poskytnout i zcela zdarma, vše záleží na počtu oslovených fanoušků a dalších okolnostech. Napište nám na spoluprace@vzpominkomat.com, velice rádi se domluvíme na podrobnostech.
Mám spoustu vymyšlených příběhů, mohu získat množstevní slevu? Do 31.12.2015 platí speciální akce, kdy si druhý příběh a všechny další můžete pořídit s 50% slevou. Pokud máte i přesto zájem o další množstevní slevu, napište nám na spoluprace@vzpominkomat.com a domluvíme se na podrobnostech.
Chtěl bych svým zaměstnancům a partnerům věnovat poukaz na vytvoření příběhu zdarma. Co pro to musím udělat? Stačí nám napsat e-mail na spoluprace@vzpominkomat.com a popsat více podrobností. Vzpomínkomat je skvělým a především originálním vánočním benefitem pro vaše zaměstnance a my vám rádi pomůžeme udělat je šťastnějšími. Vzpomínkomat můžete poskytnout i vašim obchodním partnerům, ať už formou bezplatného poukazu nebo formou speciálního příběhu, který pro ně vytvoříte.
vzpomínkomat
Stáhněte si naši novou mobilní aplikaci a užívejte si své vzpomínky kdykoliv a kdekoliv: Aplikace pro Android Aplikace pro iPhone
Obecné dotazy
info@vzpominkomat.com
Uživatelská podpora
podpora@vzpominkomat.com
Firmy, spolupráce, PR, média
spoluprace@vzpominkomat.com