17. listopad

Den č.2

Po tvrdém probuzení, které obstarala řvoucí startující letadla, nastal čas na vytvoření plánu. Neměli jsme žádnou mapu a ani jsme nevěděli, kam se vydat. Jediné, co jsme věděli, bylo to, že v okolí jsou nějaká jezera a že bychom se k některému z nich chtěli podívat. Abychom však sehnali mapu, museli jsme se rozpáleným městem (byl konec června) vydat do supermarketu. Měli jsme štěstí, našli jsme tam poslední kus nějaké mapy z okolí a tak bylo o našem dalším osudu rozhodnuto bez jakýchkoliv diskuzí.

Ukázalo se, že jsme si koupili mapu s jezerem Iseo, které leží asi 15 kilometrů západně od Bergama. Jediné rozumné spojení bylo vlakem, problém však byl v tom, že bylo potřeba jednou přestoupit. A to jsme nezvládli - vystoupili jsme o zastávku dříve. Nechtělo se nám čekat na další spoj a proto jsme vyrazili na další zastávku pěšky. Putování italským venkovem bylo sice trochu náročné (horko a silná doprava), ale podívali jsme se tam, kam běžný turista nenahlédne - mimo hlavní atrakce, do obyčejných ulic, kde žijí obyčejní Italové. To je možná větší zážitek, než historické centrum plné cizinců.

Na konci dne jsme dorazili do cíle, kterým bylo městečko Iseo na břehu stejnojmenného jezera. S radostí jsme se vydali na místní pláž a po náročném dni naskákali do vody. Samostatnou kapitolou pak bylo hledání místa k přespání. Pokud o ubytováním se na zalesněném kruhovém objezdu skončil útěkem před miliardami komárů a tak jsme se nakonec vrátili na pláž a doufali, že se nám tam nic nestane. Alespoň tam nic nebzučelo.

Zpět

Vytvořte virtuální kalendář pro své blízké