23. listopad

Den č.5

Tento den byl odpočinkový. V nohách jsme měli docela dost kilometrů (na poměry netrénovaných borců) a tak jsme si řekli, že celý den strávíme na pláži a vydáme se také na lodní plavbu okolo celého ostrova Monte Isola.

Při této plavbě nás doprovázel reprodukovaný výklad místní historie a tak jsme se dozvěděli, že na několika menších ostrůvcích, které jsou po jezeře také rozesety, se docela děly věci. Už si to přesně nevzpomínám, ale bylo tam například vězení pro mnichy, které zažilo i krvavé události.

Protože už se blížil den našeho odletu domů, bylo potřeba se s jezerem rozloučit a vydat se zpět na cestu do Bergama. Abychom jako suchaři nejeli vlakem, rozhodli jsme se, že opět kus popojedeme na další zastávku. Odpoledne jsme tedy vyrazili a dopřáli si další pěknou procházku italským venkovem. Nikdy nezapomenu na tu příjemně ospalou atmosféru jedné malé vesničky, kterou ozařovalo zapadající slunce.

Pořád jsme putovali na dohled od jezera a až k večeru jsme se od něj vzdálili a vydali se do lesa, kde jsme chtěli přespat. Protože ale místní lesy nevypadaly tak úplně jako ty naše, hledání vhodného místa pro nocleh byl trochu problém. Nakonec jsme se ubytovali v jednom sadu, kde nás celou noc vyrušoval neposedný ježek.

Zpět

Vytvořte virtuální kalendář pro své blízké